Search
  • Bololo

Ból pleców w czasie ciąży. Jak mogę sobie pomóc?

Updated: Jan 18

Ból pleców w czasie ciąży czy to normalne?

W połowie II trymestru wiele kobiet w ciąży zaczyna skarżyć się na ból kręgosłupa, szczególnie w jego odcinku lędźwiowym, który może promieniować na nogi, oraz ból tylnej części miednicy promieniujący na pośladki i nogi.

Jest to zjawisko naturalne i najczęściej wynika z obciążenia, jakie musi unieść organizm przyszłej mamy związane z dodatkowymi kilogramami i zmianami hormonalnymi. Szybko rosnący brzuszek i piersi stanowią dodatkowe obciążenie dla naszego kręgosłupa, a powiększenie macicy w ostatnim trymestrze ciąży może powodować nacisk na nerw kulszowy, a tym samym ból odcinka lędźwiowego kręgosłupa.


Jak mogę sobie pomóc?


1. Jeśli możesz — uprawiaj sport! Spacer, basen i gimnastyka dobrze odciążą Twoje zmęczone plecy i wzmocnią prawidłową postawę ciała

2. Śpij na boku (lewa strona), między nogami i pod głową, ułóż poduszkę ciążową (do kupienia tutaj),

3. Unikaj butów na wysokim obcasie,

4. Dbaj o właściwą postawę ciała (dodatkowe kg na piersiach mogą powodować garbienie się)

5. Nie wykonuj gwałtownych ruchów, które mogą obciążyć twój kręgosłup.


Jak może pomóc mi Poduszka dla kobiet w ciąży Bololo?

W trakcie ciąży ciężko jest znaleźć wygodną pozycję do spania. Poducha C jest odpowiedzią na ten problem. Jej odpowiedni kształt oraz regulowany wsad pozwolą utrzymać odpowiednią pozycję twojego ciała podczas snu, odciążając tym samym ramiona i kręgosłup.

Ponadto środkowa część poduszki utworzy idealną i wygodną podporę dla Twojego rosnącego brzuszka.

Poducha Bololo odciąży też, Twój obalały po porodzie brzuszek. Może być stosowana z powodzeniem poza okresem ciąży również przez osoby skarżące się na ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym.


Co jeszcze potrafi Poduszka Bololo?


Poducha Bololo świetnie sprawdzi się podczas karmienia. Przy odpowiednim ułożeniu, stworzy wygodne legowisko dla Twojego maluszka, a równocześnie pozwoli odciążyć Twój kręgosłup i ramiona podczas długich sesji karmienia.

Dodatkowo Poduszka C może służyć jako kojec ochronny dla niemowlaka. Przy odpowiednim ułożeniu może być również pomocna jako wsparcie przy nauce raczkowania.

Uwaga!

Jeśli odczuwasz ostry, przeszywający ból lub drętwienie kręgosłupa skontaktuj się z lekarzem. Takie dolegliwości mogą świadczyć o poważniejszym problemie.
#bololo

Kontakt Bololo:

Tel: +48 604 625 323 

e-mail: beathamatusiak@gmail.com

  • Instagram Bololo
  • Facebook Bololo

Wyprawka dla wymagających...